webhostingové služby a vše, co s nimi souvisí
Header

Poštovní servery

Hardware a konektivita

  • Server Fujitsu PRIMERGY RX200 S7, 2x procesor Intel Xeon E5-2620 6C/12T 2.00 GHz 15 MB, paměť 64 GB DDR3-1333, 2x HDD SAS 6G 900 GB 10K (RAID1)
  • Zálohovací server Sun Fire X2100 M2, 1x procesor AMD Opteron 1210 2C, paměť 8 GB DDR2-667, 2x HDD SATA 3G 1 TB 7.2K (RAID1)

Servery jsou připojeny k páteřní síti 100 Mbit/s linkou ve standardním profesionálním klimatizovaném serverhostingovém centru s 24-hodinovou bezpečnostní ochranou. Servisní garance hardwaru výrobcem On-site do 8 hodin od vzniku závady, 24 hodin/7 dní v týdnu.

Software

Debian GNU/Linux (stable), Qmail, IMAP dovecot, webmail RoundCube; vše průběžně upradováno a patchováno.

Služby

V rámci standardního webhostingu je zákazníkům je k dispozici 100 poštovních schránek, protokoly POP3, IMAP4, SMTP, webový poštovní klient, zabezpečená komunikace (SSL), administrační rozhrani poštovního serveru, automatická detekce spamu, kontrola a řešení případného blacklistování.

Diskový prostor

Poskytovaný diskový prostor o velikosti 20 GB představuje kompletní velikost všech dat vč. pošty, access a error logů a záloh, které může zákazník využít na jednotlivé konzumované služby. Navýšení je po dohodě možné za příplatek.

Zálohování dat

Veškerý obsah zákaznických poštovních schránek je 1x denně inkrementálně zálohován na geograficky oddělený stroj, zálohovaná data jsou uchovávána vždy minimálně 14 dnů zpětně.

Dostupnost 24/7

Služby poštovnách serverů jsou standardně poskytovány 24 hodin denně po 7 dní v týdnu. V případě servisního či neplánovaného výpadku techniky (zásah vyšší moci, fyzická havárie serveru, přerušení připojení webserveru na páteřní síť v serverhostingovém serveru a podobně), neručíme za žádné obchodní škody způsobené dočasnou nedostupností pošty.

Ochrana proti spamu

V dnešní době je boj proti spamu naprosto nezbytnou záležitostí. Naše poštovní servery využívají proti spamu a virům dvě úrovně ochrany.

První z nich je tzv. “RBL” blacklist, který odmítá spojení od nechvalně známých IP adres. To v krajních případech může znamenat, že se k vám legitimní e-mail poslaný přes stejný server, jaký zrovna využívají spammeři, dostane později. Na druhou stranu je takto odfiltrováno závratných 80% spamů.

Druhou je test příchozí zprávy na přítomnost virů antivirem ClamAV a na závadný obsah antispam software SpamAssassin. Pokud je zpráva detekována jako vir, je odmítnuta. V případě, že je zpráva detekována jako spam, a “spam score” >=5.0 AND <=10.0, je předmět prefixován řetězcem “*****SPAM*****” a zpráva je dále označena přidáním hlaviček:

X-Spam-Checker-Version: SpamAssassin 3.3.1 (2010-03-16) on palladium.webhat.cz
X-Spam-Flag: YES
X-Spam-Level: ******
X-Spam-Status: Yes, score=6.5 required=5.0 tests=FREEMAIL_FROM,
FREEMAIL_REPLYTO,FROM_MISSP_FREEMAIL,FROM_MISSP_MSFT,HTML_MESSAGE,
HTML_MIME_NO_HTML_TAG,MIME_HTML_ONLY,RCVD_IN_DNSWL_NONE autolearn=no

Pokud SpamAssassin přidělí skóre > 10.0, je e-mailová zpráva úplně odmítnuta.

Cenové relace

Za cenu na trhu obvyklou poskytujeme nadstandardní znalosti a individuální péči a přístup každému zákazníkovi. Chcete-li vědět, kolik by činila právě ve Vašem případě, zeptejte se nás.

Je-li však Vaší prioritou předevšímí cena co nejnižší a nevyžadujete speciální servis ani zacházení, doporučujeme obrátit se na cenový low-end.